Laureat Nagrody: Glenn H. Brown Prize

Z ramienia Międzynarodowego Towarzystwa Ciekłokrystalicznego (International Liquid Crystal Society) Dr Muhammad Ali został nagrodzony prestiżową nagrodą Glenn’a H. Brown’a (https://www.ilcsoc.org/awards/glenn-brown-prize/). Jest to najważniejsza i najbardziej prestiżowa nagroda w dziedzinie ciekłych kryształów, wręczana co dwa lata najlepszym doktorantom.

Praktyczna część pracy badawczej Dr Muhammada Aliego została wykonana w Pracowni Fizykochemii Dielektryków i Magnetyków (kierownik pracowni: prof. dr hab. Ewa Górecka) pod opieką Profesora Damiana Pociechy. Natomiast głównym promotorem oraz mentorem w zakresie części teoretycznej była Profesor Natasa Vaupotic z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Mariborze (Słowenia). Tytuł pracy badawczej: „Diffraction Gratings Formed by Bent-Core Liquid Crystals in the Twist – Bend Nematic Phase”.

Nagroda zostanie wręczona podczas międzynarodowej konferencji ciekłokrystalicznej (International Liquid Crystal Conference), 27 lipca w Lizbonie.

Na zdjęciu Dr Muhammad Ali (na środku) wraz ze swoimi promotorami: Prof. Damianem Pociechą (po lewo) i Prof. Natasą Vaupotic (po prawo).

Data publikacji: 29 czerwca 2022

Data ostatniej modyfikacji: 23 lipca 2022